Élelmiszergyűjtés

2024. április 4., 14:50
Az éhezés nem ismeri az évszakot!
Tavasszal újabb élelmiszergyűjtő akciót szervez a Magyar Vöröskereszt, az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen miskolci egyetemi csoportja és a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Tanszéke.

A karácsony környéki adakozó kedv mérséklődik év közben, kevesebb figyelem irányul a rászoruló családokra, így csökken a rászorulók között szétosztható adományok mennyisége. Ezért is fontos, hogy most, tavasszal is összefogjunk és segítsünk!

Az egyetemi gyűjtés azon túl, hogy széles körben felhívja a figyelmet az önzetlen segítségnyújtásra, a közösségen belül is érzékenyíti a hallgatókat a rászorulók iránt.

A Vöröskereszt munkatársai az adományokból csomagokat készítenek. A tartós élelmiszert a beérkezett segélykérelmek alapján nehéz körülmények között élő nagycsaládokhoz, egyedülálló idősekhez juttatják el.

Az élelmiszergyűjtések időpontja és helye:

2024. április 16-18. 9:00-14:00

Miskolci Egyetem Főbejárat, rácsos büfé bejárata

2024. április 16-18. 16:00-18:30

Tesco Áruház  Miskolc (Mésztelep u. 1/a)

2024. április 16-18. napközben

Mathias Corvinus Collegium (Szemere u. 4)

2024. április 17. este

Grizzly Pub (Városház tér 3)

Minden adomány számít! Már egy kis segítséggel is sok családnak tudunk segíteni.

Csatlakozz hozzánk, és tegyünk együtt az éhezés ellen!

Köszönjük a támogatásotokat és az önzetlen segítséget!