Középiskolás fordítóverseny – eredmények

2023. november 19., 12:50
Idén már angol és német nyelven is!

Tanszékünk idén második alkalommal rendezte meg a Mikulásnapi fordítóversenyt.
Idén már német nyelven is.

Nagy örömünkre szolgált, hogy 217 diák jelenkezett; közülük többen mindkét nyelven indultak a versenyen.

Az angolosok dobogós helyezettek:

1. Tóth Laura (ME Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum)
2. Bartók Pálma (ME Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum)
3. Kucsinka Hanna (ME Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikum)

A németes verseny dobogósai:
1. Árvai Dóra (Bocskai István Katolikus Gimnázium és Technikum, Szerencs)
2. Levik Léna (Szerencsi Szakképzési Centrum Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnázium)
3. Vild Réka (Széchenyi István Katolikus Technikum és Gimnázium, Ózd)

Az első helyen végzettek 50, a második helyezettek 40, a harmadikok 30 felvételi pontot és egy-egy ajándékot nyertek. Mindenki más, aki a versenyen részt vett és kitöltötte a feladatlapot, 10 felvételi pontban részesült. A felvételi pontokat a Miskolci Egyetem BTK képzéseire történő jelentkezéskor használhatják fel.

Minden résztvevőnek szeretettel gratulálunk, és várjuk vissza jövőre azokat, akik még nem felvételiznek 2024-ben.